peterelskamp.eu

Zebcio 14.12.2020

Ograniczona podaż, Jak możemy być tego tacy pewni?

Polecane: ślub kos

Społeczność kryptowalut jest podzielona co do tego, czy standard złota zadziałał, czy nie. Niektórzy twierdzą, że nie wyszło tak dobrze, jak wielu się spodziewało, ponieważ coraz więcej kryptowalut zaczęło funkcjonować zgodnie z zasadami nieistniejącego systemu srebra. Inni zwracają uwagę, że złoty standard pozwolił nam osiągnąć niektóre z naszych celów, takie jak:

Bardzo szybkie transakcje między dowolnym miejscem na świecie. Koniec z czekaniem kilka / kilkanaście dni, aż środki dotrą do odbiorcy, np. sol. w Chinach czy USA.

Innowacyjne rozwiązania problemów wcześniej rozwiązywanych przez istniejące systemy. Na przykład bramki płatnicze, które pozwalają nam płacić wirtualnymi walutami natychmiast, bez prowizji, w medycynie lub wojsku.

Złoty standard miał również wpływ na technologię. Początkowo został wdrożony w formie pieniądza elektronicznego, ale wkrótce rozprzestrzenił się na inne rodzaje pieniędzy. Na przykład Bitcoin zastąpił wiele kart walutowych znajdujących się obecnie w obiegu.

Złoty standard miał również wpływ na świat sztuki i kultury. Mówimy o XX wieku, a nie tylko o pokoleniu lub wcześniej. System Bretton Woods obowiązywał przez większość czasu, a bitcoin jest jeszcze starszy.

Historię standardu złota można podzielić na trzy epoki. Pierwszą była druga wojna światowa, podczas której powstało wiele innowacyjnych instrumentów finansowych. Drugą była kontrrewolucja 2008 roku, w której pojawiły się populistyczne i ksenofobiczne partie zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i za granicą. Trzecią była obecna sytuacja polityczna stworzona przez kryzys finansowy w 2009 roku.

Bitcoin jest reprezentantem wielu technologii, które wysunęły się na pierwszy plan w naszych czasach. Jednak najbardziej znanym z nich jest prawdopodobnie cyfrowa waluta Bitcoin.

Bitcoin to sieć

BTC jest walutą internetu i działa dzięki sieci P2P (czyli takiej, w której wszyscy użytkownicy mają równe prawa). Nikt nie kontroluje ani nie zastępuje sieci Bitcoin. Infrastruktura ta nie ma dyrektora generalnego ani przełożonego właściciela, który bezpośrednio czerpałby korzyści z jej funkcjonowania. Bitcoin to cyfrowa waluta należąca do społeczności, w której każdy ma takie same prawa. Dzięki temu, pomimo anonimowości każdego członka sieci z osobna, wszystkie działania są w pełni przejrzyste i widoczne dla innych uczestników "na pierwszy rzut oka".

to pieniądze bitcoin

Wszelkie zmiany wprowadzone w protokole bitcoin muszą zostać demokratycznie zatwierdzone przez odpowiednią liczbę użytkowników sieci. Sam twórca Bitcoina - Satoshi Nakamoto - niewiele miałby do powiedzenia na temat zmian w protokole w tej chwili, gdyby społeczność nie poparła jego pomysłów. Eliminuje to obawy, że ktoś kiedykolwiek będzie w stanie zablokować lub przywłaszczyć nasze Bitcoiny, o ile będziemy przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa w Internecie.

Jak możemy być tego tacy pewni?

Bitcoin jest oparty na matematyce i kryptografii. Jego kod zapobiega sztucznemu drukowaniu, blokowaniu lub fałszowaniu kryptowalut. Przy podstawowych środkach bezpieczeństwa Twoje bitcoiny nie mogą zostać skonfiskowane przez "siłę wyższą" (np. Rząd, bank, komornik, współmałżonek w rozwodzie itp. Bitcoin zapewnia więc 100% gwarancję własności Twoich pieniędzy.

Ograniczona podaż

Bitcoin to ograniczona waluta. W przeciwieństwie do banknotów, które tak naprawdę nie wiedzą, ile jest w obiegu, można stworzyć tylko 21 milionów bitcoinów. Na dzień pisania tego artykułu w obiegu jest 17 781 425 bitcoinów, czyli 85% wszystkich dostępnych zasobów. Aktualną ilość bitcoinów w obiegu można sprawdzić m.in. na stronie coinpaprika w zakładce "dostępne zasoby". Ograniczona podaż czyni go atutem odpornym na inflację. BTC to także waluta podzielna do 8 miejsc po przecinku, dzięki czemu niezależnie od tego, jaka będzie cena bitcoina za kilka lat, nadal będzie mógł nią płacić, np. na kawę lub codzienne zakupy.

Bitcoin to anonimowa iw pełni przejrzysta waluta. Wszystkie transakcje w sieci są publiczne i można ich użyć do śledzenia pełnej ścieżki każdego krążącego bitcoina. Natomiast osoby dokonujące transakcji oraz osoby je otrzymujące są uwzględniane w rozliczeniach jedynie jako ciąg cyfr i znaków - tzw. Portfele publiczne.

  • Czy bitcoin może być pieniądzem?
  • to pieniądze bitcoin

Pieniądz to dobro materialne lub niematerialne, które jest powszechnie znane jako środek wymiany gospodarczej. Ze względu na wygodę i równy dostęp wyraża wszystkie ceny i wartości towarów lub usług. Kiedyś były to na przykład kamyki lub muszle, dziś mamy banknoty i salda zapisywane elektronicznie.

Wszelkie pieniądze muszą mieć co najmniej trzy podstawowe cechy:

Można wykazać, że dana kwota jest własnością danego użytkownika;

Istnieje możliwość przeniesienia własności określonej kwoty pieniędzy z jednego użytkownika na drugiego;

Po przelaniu kwoty pierwotny właściciel traci prawo do przekazanych pieniędzy

Polecane: http://polski-lekarz-za-granica.pl

Tagi: cryptocurrency,